dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Lázně ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menuVideo o ČR

Realistické představení vybraných památek v České republice.

Spustit ČR video


Lázeňská města - Dovolená v ČR

Ubytování u léčebných a termálních lázní v České republice
  • Mariánské lázně jsou město v Karlovarském kraji, 25 km jihovýchodně od Chebu. Jsou to nejmladší lázně z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst. V Mariánských Lázních a okolí vyvěrá na 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, z nichž je zachyceno a využíváno 53 pramenů. Dominantou Mariánských Lázní jsou především lázeňské parky, díky kterým město patří mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. Pouhé 3 Km od centra se nachází jedno z nejstarších golfových hřišť v Evropě.
  • Janské lázně se nachází v okrese Trutnov, kraj Královéhradecký. Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Klidné lázeňské městečko s nevšední historií se rozkládá na úpatí Černé hory, na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do nejvyšších českých hor Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.
  • Františkovy lázně - léčivé účinky zdejších pramenů jsou známy od 15. století. Město bylo založeno v roce 1793 císařem Františkem I. jako první slatinné lázně na světě. Vodu z pramenů používali nejen místní obyvatelé - byla prodávána i po celém Německu. Aktivně je využíváno 23 pramenů vody typu NaSO4
  • Lázně Bohdaneč se nacházejí asi 10 km západně od města Pardubice na křižovatce silnic vedoucích z Hradce Králové do Kutné Hory a z Pardubic do Chlumce nad Cidlinou. První písemná zmínka o Bohdanči je z roku 1343. Dnes lázně nabízejí slatinou léčbu, elektroléčbu, vodoléčbu, tělocvik, masáže a inhalace. Za kalendářní rok se v nich vystřídá na 7000 pacientů.
  • Konstantinovy lázně leží v západních Čechách, v okrese Tachov. Z jedné části jsou obklopené lesy a velkou část obce zabírá lázeňský park. První lázeňská budova byla u sirnatého pramene postavena v roce 1803. V roce 1837 lázně koupil majitel panství Konstantin z Lövensteinu, podle kterého se lázně od roku 1900 jmenují Konstantinovy. Místní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního systému, hlavní léčebné metody jsou založeny na využívání místní minerální vody s největším obsahem oxidu uhličitého ze všech pramenů v České republice.
  • Lázně Karlovy Vary leží na soutoku řek Ohře a Teplé v zalesněné oblasti. Lázeňství je založeno na využívání minerální vody s léčivými účinky, která vzniká v granitovém krystaliniku v hloubkách okolo 2 000 metrů. Zdejší voda má blahodárný vliv na léčení jaterních a střevních chorob, na žaludek a játra. O věhlas lázní se velmi významně zasloužil lékař dr. David Becher, který se zasloužil hlavně o modernizaci karlovarské balneologie.
Jestliže chcete jet do lázní za hranice ČR, vypravte se třeba do oblasti Istrie v Chorvatsku, do lázeňského městečka Poreč. Další alternativou je návštěva minerálních jezírek Pamukkale v Turecku.